RNDr. Michaela
Hrdličková, MBA

Poměřujeme se s ostatními. Je pro nás důležité, co kdo o nás říká a co si o nás myslí. Ale my žijeme svůj život, jen jeden…. 

Práce ve vrcholovém managmentu mě moc baví a mám ji ráda. Práci věnuji podstatnou část svého života. Ale nejsem workholik. Jsem maminka dvou dospělých dětí vysokoškoláků, mám báječného muže, přátele, retrívra, chodím na kulturu, sportuji. Snažím se, aby měl můj život hlubší smysl. Aby po mně na světě něco zbylo a abych s tím vším byla na smrtelné posteli spokojná. České školy se nás snaží vybavit odbornými znalostmi, ale moc nás nepřipravují na reálný život. Jak zvládnout časově a psychicky náročné zaměstnání, jak si u toho nezničit vztahy s ostatními a rodinu, že je třeba stále studovat a jít s dobou a kde na to najít čas. Očekávají se od nás výborné výsledky, práce v týmu, řešení složitých situací, výborná komunikace, prezentace, některé z nás vedení lidí. Že to bude mnoho let, kdy je třeba si uchovat zdraví, i to duševní, a  nezbláznil se ze všeho. Aby člověk byl stále schopen dobře pracovat, uměl dočerpávat energii, udělal si čas na sebe a nelitoval, že jen plnil povinnosti. 

Že se na to všechno mladí lidé během studia nepřipravují dokonce potvrzuje studie provedená na jedné z českých univerzit. To byl i jeden z důvodů, proč vznikl můj projekt – začít alespoň trochu vyplňovat tuto mezeru sdílením vlastních zkušeností z práce I osobního života, inspirovat.

V roce 2015 jsem se poprvé jako mentorka zúčastnila akce Equal Pay Day. Akce je určena ženám. Je o sdílení, inspiraci, pomoci studentkám, začínajícím manažerkám, maminkám na dovolené… Tehdy jsem si uvědomila, jak je důležité naslouchat, navzájem se podporovat. Dostala jsem pozitivní zpětnou vazbu, a to mě přimělo ke sdílení

Postupem času jsem si uvědomila, že by nebylo správné se zaměřovat jen na ženy, že je třeba najít balance mezi ženským a mužským světem. Snažit se o spolupráci a využití talentů a silných stránek, bez ohledu pohlaví.

Nechci a nemohu nikomu radit. Pouze se podělím o zkušenosti, které už pár lidem pomohly.v rozhodování při hledání vlastní cesty. Chtěla bych vyvolat diskusi a jiné pohledy na skutečnost.Nechci přepisovat teorie, které si každý může najít v knihách, naopak se pokusím předat něco z toho, co jsem zažila, čím se poučila já. Moje zkušenosti by možná mohly inspirovat. hlavně ženy, které jsou se sebou nespokojené a mají pocit, že nic nezvládají, že nežijí tak, jak by chtěly. Možná zjistí, že je to tím, že se s někým srovnávají a nevidí svoje silné a jedinečné stránky, žijí podle někoho jiného. 

Mám a měla jsem štěstí pracovat ve dvou vyjímečných firmách, kde slovo hodnoty, pravidla kultury, zájem a péče o zaměstnance, nebyla jen teorie. Věřím, že se tomu skoro ani nedá uvěřit, ale je to tak. Dnes kolem sebe vidím mnoho firem, spíše jejich nešťastných zaměstnanců, kde to tak není. A je to škoda pro obě strany. Asi ještě větší pro firmu, což si mnohdy vůbec firma nepřipouští. Přitom stačí docela málo, jako třeba slušné chování mezi lidmi, vzájemný respekt. 

Pro toto všechno jsem se rozhodla začít tento projekt....       

Můj život

Zůstaňme ve spojení 

Novinky na email