Moje zkušenosti při profesní cestě s muži v businessu

07.01.2018

promo image

Většinou velmi dobré. Mám štěstí, často jsem spolupracovala a spolupracuji s velmi inteligentními muži, kteří výborně dělají svoji práci a uznávají životní hodnoty podobné mým. Myslím, že také dělám dobře svoji práci, určitě proto, že mě moc baví. Našla jsem si oblast, kde využívám svoje znalosti a silné stránky, v pracovním kolektivu se doplňujeme a navzájem oceňujeme. Nesoupeříme, protože víme, že společně zvládneme více, že spory by ničily výsledek. To mluvím o současné firmě, kterou vedu. Každý jsme si vědomi své role, kterou děláme, protože je to naše silná stránka.

Navíc jsem vždycky využívala svoje ženské vlastnosti. Kromě toho, že se pořád učím a doplňuji si odbornost, starám se o sebe, abych dobře vypadala a abych pokud možno vyzařovala energii a sebejistotu. Ráda se hezky žensky oblékám. Snažím se být autentická a přiznávat chyby, Nesnažím se prosadit v oblastech, které nejsou mojí silnou stránkou. Říkám si o zpětnou vazbu a totéž očekávám od svého okolí.

A hlavně mi příroda nadělila smysl pro humor, což vyřeší a zlehčí kdejaký problém. To ocení ženy I muži.

S přítelkyní herečkou Milenou Steinmasslovou jsem řešila, jak se prosadit v debatě,  kde jsem téměř jediná žena mezi muži. Poradila mi, abych se podívala na středněproudý americký serial, ty že bývají výchovné. Tento byl o jedné právnické agentuře. Ukázala mi konkrétní ženu – jak byla upravená, mluvila málo, ale vždy něco k věci a přiměřeně dlouhého. Řekla mi: “Nechej ty mužské říct, co chtějí, nechej je, ať se předvedou. Ty to pak zakonči něčím moudrý, věcným, řečeno jasně, pomalu, a ne příliš vysokým hlasem.” Funguje to!  Ale dá to práci :)

Novinky na email