Ráda bych se s Vámi podělila o typy na knihy, které mě v poslední době zaujaly a byly pro mě inspirací. Možná budou i pro Vás přínosné, povzbudivé a optimistické.
Muž, který chtěl být šťastný, Lauren Gounelle – kniha o muži, který dokázal změnit svůj život a šel za svým snem. Doporučila mi ji moje dcera a já jsem ji rozdala svým kolegům. Aby věděli, že všechno je jen na osobním rozhodnutím každého z ná.
Děti z Bullerbynu, Astrid Lindgrenová – tuto knihu mám vlastně ráda celý život. Je o radosti z maličkostí v normálním životě, o hravosti a kreativitě dětí, je tam sposta legrace.
Kniha o rodině, Virginia Satirová – o tom, co je v rodině důležité, co udělat pro to, aby v ní byli všichni členové šťastní. Ono to lze aplikovat nejen na rodinu.
Nikdo nejsme dokonalí, Vladimír Fanta - povídání o tom, jak je dobré respektovat pravidla slušného chování, možná užitečnější než některé kapitoly ze studia managementu.
Kafe a cigárko, Marie Doležalová - Marie má úžasný nadhled, umí si udělat legraci ze sebe i ostatních, má velmi inteligentní humor a vnímá detaily života. Navíc ji obdivuji jako tanečnici. Je tak všestranná!
7 návyků, Stephen R. Covey - životní moudrosti zralého manažera napsané od srdce a z vlastních zkušeností. Je to velmi lidské a prosté, přitom geniální.
Zázračný úklid, Marie Kondo – nedivím se, že je to bestseller. Popisuje velmi účinnou cestu, jak si vyčistit hlavu a změnit život v lepší, zbavit se starých trablů a věcí, které nám berou energii, a obklopit se jen tím, co máme radí.
Co život dal a vzal, Vejce a já, Betty Mc Donaldová – úžasný příklad, jak přežít životní těžkosti díky lásce a humoru, zároveň také o předsudcích o rolích mužů a žen.
Jackie po Jackovi, Christopher Andersen – portrét dámy, Jackie Kennedyové. O krásné, silné, inteligentní ženě, která překonala velmi těžká období svého života s noblesou.
Nice girls still don´t get the corner office, Lois P.Frankel, PhD – Unconscious Mistakes Women Make That Sabotage Their Careers - o chybách, kterých by se ženy měly vyvarovat, aby si nekazily kariéru.
Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce, Robert Fulghum – svatá pravda, asi nejdůležitější období pro budoucí život je předškolní věk. Poděkovat, pozdravit, uklizet po sobě, omluvit se, atd. Děti se učí více pozorováním než slovy. A to platí i v dospělosti. Zaměstnanci také pozorují, jestlipak manažer dělá, co říká.
Leadership od srdce k srdci, Jaroslav Průša - o tom, jak najít potěšení v tom, co děláme. A o tom, že leadreship je o emocích a práci s energiemi. Přesně tak to vnímám já. Jardu znám a moc uznávám,byl to můj učitel leadershipu. Ráda ho sem tam poprosím o zpětnou vazbu.
Novinky na email