Co lidé v práci oceňují

03.05.2017

promo image

V MF Dnes 6. 6. 2016 psali, že flexibilitu a otevřenou komunikaci. Že finanční motivace už zaměstnancům nestačí. A že silná firemní kultura oddělí schopné a neschopné.

Firmy se dnes potýkají s nedostatečnou motivovaností zaměstnanců a nedostatkem leadershipu. To je výsledek průzkumu společnosti Deloitte, který zjišťoval trendy ve vedení zaměstnanců v novém pracovním světě ve 106 zemích světa.

V praxi se mi tento trend potvrdil! Změna v kultuře firmy a v leadershipu musí jít odshora. Leadeři musí naslouchat a mimo jiné hledat nové formy motivace zaměstnanců. Ne jen spokojenost, ale motivaci!

Kromě flexibility (work life balance) a otevřené komunikace také spoluúčast na tvorbě strategií, možnost vzdělávat se, atd. Mně se osvědčilo umožnit vzít si sem tam do práce děti nebo pejska, moci si něco vyřídit během pracovní doby. A největší úspěch měly novoroční oběd a víkend na kolech s partnery, příspěvek na jakékoliv vzdělávání, volné ředitelské dny během roku.  

Myslím si, že by se firmy v této oblasti měly co nejrychleji přizpůsobit novým trendům. Minimálně proto, že přichází tzv. generace Y a Z, a ty prostě nový přístup vyžadují. A je to dobře, prý to posouvá hranice mentální komunikace ve firmě, což obohacuje všechny generace.

Novinky na email