Vztahy na pracovišti

04.06.2019

promo image

Myslím ty intimní.

Před pár dny jsem se dozvěděla, že jedna mentorka radila klientce, aby si našla za partnera někoho v zaměstnání, když nemá jinou příležitost se s někým seznámit. To mě dost překvapilo. Kolem sebe jsem pár takových zažila a vím, že to není tak jednoduché a přináší to dost komplikací. Všem.

Někde jsem četla, že milostné vztahy na pracovišti přinášejí šťávu, energii, emoce, motivují k lepším výkonům. Dodala bych, že toto všechno přinášejí těm dvěma zamilovaným. Často jen dočasně. A co když láska zmizí? Budou spolu ti dva moci v klidu pracovat? Co v takovém prostředí ostatní zaměstnanci?

Největší riziko je, když vznikne vztah mezi podřízeným/nou a nadřízenou/ným.  Ostatní to začnou vnímat už ve stádiu vzniku, což si ti dva zamilovaní ani neuvědomují. Kolegové brzy začnou přemýšlet o tom, že „tady někdo má oproti nim pracovní výhody“, i když to třeba nebude pravda. Budou se o vztahu často bavit, pozorovat vývoj a nebudou se plně věnovat práci. Ještě horší je, když milostného vztahu jeden z partnerů zneužívá k poškozování kolegů, které nemá rád nebo kteří mu konkurují v kariéře. Druhý partner zaslepený láskou realitu někdy nevidí a vznikne mnoho škod. Často se pak kolektiv začne rozpadat.

Lásce se nedá poručit. A ve dnešní uspěchané době chválabohu za každý krásný cit, za lásku. Když se to ale stane v práci, měli by být dotyční připraveni, že budou možná také muset něco obětovat. Třeba si najít jiné zaměstnání.

Novinky na email